informacje dodatkowe

Niezależne badania oraz szczegółowe analizy pozwoliły jednoznacznie wykazać, że miąższ stabilizowany, wykorzystywany w produktach Forever Living, zasadniczo nie różni się od świeżego aloesu. Udowodniono więc, że Forever Living Products zawierają w sobie wszystkie najlepsze elementy i składniki, jakie otrzymuje się ze świeżego liścia aloesu.

Sekret piękna starożytnych
Słynna egipska królowa Kleopatra była wielbicielką aloesu. Ponoć wcierała miąższ aloesu w skórę, a nawet się w nim kąpała. Był to jeden z sekretów jej legendarnej urody.
Aloe Vera jest pustynną rośliną o niezwykłych właściwościach absorbowania i zatrzymywania wilgoci. Zawiera 200 korzystnych składników, które wspierają promienny, młodzieńczy wygląd skóry i włosów:

  • Kwas salicylowy, naturalną substancją która wspomaga złuszczanie naskórka
  • 12 witamin, w tym utleniające witaminy A, C i E
  • 18 aminokwasów, w tym wszystkie 8 aminokwasów podstawowych, których organizm nie wytwarza
    Enzymy o korzystnym działaniu
  • Liczne inne składniki odżywcze

Aloes jest znaną od tysięcy lat cenną rośliną pomagającą zachować zdrowie. Łatwiej byłoby wyliczyć, czego on nie zawiera w swoim składzie, niż stworzyć listę związków, w które wyposażyła go natura. Aloes zawiera barwniki, glikozydy oksyantrachinowe, witaminy, żywice, substancje białkowe, kwasy organiczne (cynamonowy i bursztynowy), sole mineralne (cynk, molibden i miedź), wielocukry, stymulatory biogenne i wiele innych. Zespół tych substancji ma dobroczynny wpływ na nasz organizm – poprawia przemianę materii, wspomaga układ odpornościowy.

Po wielu latach intensywnych badań nad właściwościami aloesu nadal do końca nie jesteśmy w stanie wyjaśnić przyczyn jego fenomenalnego wpływu na organizm.

Aloes jest rośliną pokojową
W domowej uprawie ta cenna roślina w ogóle nie sprawia kłopotu. Gdy zapewnimy jej stanowisko słoneczne lub lekki półcień, doskonale będzie się rozwijała. Wymagania glebowe także ma niewielkie. Lubi ziemię piaszczystą i dobrze przepuszczalną.

Ale musimy jej zapewnić temperaturę minimum 5 °C, inaczej ta ciepłolubna roślina zginie. W miarę potrzeby obcinamy liście bez szkody dla rośliny, gdyż ma ona zdolność natychmiastowego zabliźnienia rany. Do celów leczniczych możemy wykorzystać wyłącznie aloes w wieku od 2 do 5 lat. Przed upływem 5 lat odnawiamy roślinę prostą metodą rozmnażania wegetatywnego. Oddzielamy u podstawy łodygi odrosty i po dwudniowym przesuszeniu ukorzeniamy je w mieszance kompostu z piaskiem (w proporcji 2:1).

TOP